Menu Podstawowe

Menu Dodatkowe

Mityng (ang. meeting), czyli po prostu spotkanie Anonimowych Alkoholików

Mityngi, czyli spotkania grup Anonimowych Alkoholików w Polsce, mają z reguły charakter „zamknięty”. Oznacza to, że mogą w nich brać udział tylko osoby uzależnione od alkoholu. Jednak chyba prawie każda grupa, przynajmniej raz w miesiącu, organizuje spotkanie „otwarte”, na które może przyjść każdy. Jest to okazja dla rodziny alkoholika oraz dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie są pewni, czy są uzależnieni. Czasami, wyjątkowo, ważniejsze mityngi rocznicowe, na przykład rocznica powstania grupy, czy rocznica powstania AA w mieście, bywają spotkaniami o charakterze otwartym. W Opolu wygląda to nieco inaczej, bo grupy „Asyż”, „Wsparcie” i „u Franciszków” zrezygnowały w ogóle z podziału spotkań na otwarte i zamknięte – wszystkie są po prostu mityngami (spotkaniami) Anonimowych Alkoholików.


Tygodniowy wykaz mityngów AA w Opolu


Poniedziałek
- Godzina 19:00 grupa „ASYŻ” - salka przy kościele N.S.P.J. (Ojców Jezuitów), ulica Księdza Czaplaka 1. Wejście przez furtkę na tyły kościoła.


Środa
- Godzina 9:00 grupa „KLARA” - salka przy kościele N.S.P.J. (Ojców Jezuitów), ulica Księdza Czaplaka 1. Wejście przez furtkę.

- Godzina 18:00 grupa „ELEUTERIA” - Dom Katechetyczny kościoła Świętych Piotra i Pawła, ulica Mickiewicza 1.


Czwartek
- Godzina 18:30 grupa „u FRANCISZKÓW” - Plac Wolności 2, klasztor O. Franciszkanów.


Piątek
- Godzina 17:00 grupa „W DRODZE" - ulica Głogowska 25b. Pomieszczenia Poradni Odwykowej.


Sobota
- Godzina 17:00 grupa „WSPARCIE” - Grupa szczególnie polecana początkującym i nowicjuszom. Plac Kopernika 12, wejście obok murów obronnych (patrz zdjęcia na stronie grupy) - aktualnie, z powodu rewitalizacji dawnej fosy, dostęp do salki grupy jest niemożliwy. Służby grupy "Wsparcie" szukają zastępczej lokalizacji.
  

- Godzina 18:00 grupa „ELEUTERIA” - Dom Katechetyczny kościoła Świętych Piotra i Pawła, ulica Mickiewicza 1.


O opolskich grupach Anonimowych Alkoholików „Asyż”, „Eleuteria”, „Wsparcie”, „u Franciszków” i „Zaodrze”, można znaleźć dokładniejsze informacje na specjalnie poświęconych im stronach tego serwisu.
Uwaga: strona ta ma charakter informacyjny i nie jest oficjalną stroną Wspólnoty AA. Fundacja Biuro Służby Krajowej AA w Polsce autoryzuje tylko jedną stronę w tym kraju i jest to www.aa.org.pl. Informacje „czysto” aowskie znaleźć można także w dziale "Komunikaty i Ogłoszenia" na stronie Intergrupy Śląska Opolskiego.