Menu Podstawowe

Menu Dodatkowe

Aktualności, informacje, komunikaty, ogłoszenia...

W opolskim środowisku niepijących alkoholików dzieje się znacznie więcej niż tych kilka w tygodniu mityngów grup AA. W karnawale alkoholicy organizują zabawy taneczne, zimą przy odpowiedniej pogodzie może być okazja wspiąć się wspólnie na Kopę, szykowana jest kolejna rocznica, warsztaty Dwunastu Kroków AA albo sponsorowania, opolska poradnia odwykowa proponuje nowe warsztaty tematyczne, turnus rehabilitacyjny albo terapię, raz w miesiącu odbywają się spotkania Intergrupy Śląska Opolskiego, ks. Marcin Marsollek prowadzi rekolekcje… Zwykle wiadomości tego typu przekazywane są z ust do ust, podczas mityngów, ale to, niestety, nie zawsze wystarcza.
UWAGA! Strona ta będzie istnieć najdalej do wiosny 2018. Po prostu dlatego, że na kolejny, 2018 rok nie zamierzam już opłacić hostingu i domeny. Jednak nie tylko o brak pieniędzy mi chodzi. Napisałem ją wiele lat temu w HTML 4.1, a to oznacza, że nie jest zoptymalizowana pod kątem telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych, jednak przetwarzać ją na HTML 5.0 już mi się nie chce. Moim zdaniem strona Alko-Opole spełniła już swoje zadanie. Moje doświadczenia znaleźć można w książkach, a informacje na wszystkie poruszane wyżej tematy znaleźć będzie można - być może - z czasem na stronie Intergrupy Śląska Opolskiego.


NAJNOWSZE TEKSTY MESZUGE: „Jestem członkiem Wspólnoty AA - czy to brzmi dumnie?” oraz: „95 odcinek notatek sponsora”.
(Data ostatniej aktualizacji: 05.02.2018)UWAGA!!!

Dostęp do salki grupy AA "Wsparcie" w Opolu jest obecnie niemożliwy - prowadząca do budynku droga zmieniła się w plac budowy, a schodki (od strony Uniwersytetu i kościoła "na Górce") zostały zburzone. Miasto rewitalizuje starą fosę obok Zamku Górnego i nie wiadomo dokładnie, jak długo potrwa ta operacja - możliwe, że do wiosny. Tak to teraz wygląda (stan na koniec stycznia 2018):

Droga do salki AA Wsparcie

Służby grupy i zaangażowani, odpowiedzialni przyjaciele znaleźli zastępczy lokal na czas robót - jest to siedziba grup "Asyż", "Klara", "Kwiaty na betonie", czyli ulica Czaplaka 1, za kościołem oo. Jezuitów.• GRUPA DOROSŁYCH DZIECI ALKOHOLIKÓW

Grupa DDA/DDD „Kwiaty na betonie” spotyka się w czwartki o godzinie 18:20, w salce za kościołem ojców jezuitów, ul. Czaplaka 1, tej samej, w której odbywają się mityngi grup Anonimowych Alkoholików „Asyż” i „Klara”.

Nowy adres strony grupy DDA w Opolu: http://www.dda.opole.pl/• KROK za KROKIEM – WARSZTAT 12 KROKÓW i 12 TRADYCJI AA

„Krok za Krokiem” to internetowa grupa anonimowych alkoholików, której głównym celem jest coraz lepsze poznawanie Programu 12 Kroków i 12 Tradycji Anonimowych Alkoholików oraz dzielenie się doświadczeniem, wynikającym z praktycznej ich realizacji we własnym życiu. Nasze wirtualne i realne spotkania mają charakter warsztatu. Udział w nim polega w szczególności na odpowiadaniu na pytania proponowane codziennie przez prowadzącego. Dobrą, sprawdzoną praktyką wydaje się pisanie o własnych doświadczeniach i przeżyciach, bez komentowania cudzych wypowiedzi.

dres grupy: https://groups.google.com/d/forum/krok-za-krokiem

Adres e-mail grupy: krok-za-krokiem@googlegroups.com

Jeśli chcesz do nas przyłączyć...

Wpisz tutaj swój adres e-mail:

Na podany adres przesłane zostają dalsze informacje i instrukcje.
• Najnowsza książka: „ALKOHOLIK. WYDANIE NOWE - ROZSZERZONE!”

ALKOHOLIK. WYDANIE NOWE ROZSZERZONE!

Do kupienia na stronie Wydawnictwa WAM (kliknij) oraz w księgarniach.

Zaskoczyły mnie uwagi kilku czytelników pierwszego wydania „Alkoholika” rozczarowanych brakiem pikantnych, a nawet intymnych opisów i relacji. Mnie nie wydawały się one potrzebne, ale może nie miałem racji? W każdym razie postanowiłem skorzystać z okazji (nowe wydanie książki to możliwość wprowadzenia poprawek, zmian i uzupełnień) i zaprezentować garść takich osobistych wydarzeń, będących jednocześnie odpowiedzią na pytanie: Jak żyje się z czynnym alkoholikiem? Tak więc, jeśli kogoś to naprawdę obchodzi, będzie o sikaniu w miejscu publicznym, o kradzieżach, o grze w rozbieranego pokera i konsekwencjach tejże, o wymiotach i zbieraniu rzygowin majtkami itp.
Dołożyłem jeden czy dwa „obrazki”, parę krótkich tekstów/przemyśleń, ale przede wszystkim obszerny dział „Ciąg dalszy nastąpił”. Oczywiście zaktualizowana została przy tej okazji cała treść książki.

Tekst z okładki:
Meszuge – pseudonim polskiego pisarza, autora książek, artykułów i esejów dotyczących wyzwolenia z uzależnienia, Wspólnoty Anonimowych Alkoholików, Programu 12 Kroków AA oraz szeroko pojmowanego rozwoju osobistego.
Ze względu na osobisty, momentami nawet intymny charakter pisarstwa Meszuge, bezkompromisowość oraz poruszający dramatyzm opisywanych spraw i zdarzeń, personalia autora chronione są specjalnymi umowami.
• ARKA! Najnowszy, wyjątkowo ciekawy numer Arki - tu do pobrania.• „Z PIEKŁA DO TRZEŹWOŚCI”, „ALKOHOLIK”,  „12 KROKÓW OD DNA”,  „ALKOHOLIZM ZOBOWIĄZUJE”, „KROK ZA KROKIEM”, ”PRZEBUDZENIE”, ”12KROKÓW OD DNA. SPONSOROWANIE”...

Z piekła do trzeźwościALKOHOLIK12 KROKÓW OD DNAALKOHOLIZM ZOBOWIĄZUJEKrok za KrokiemPrzebudzenie. Droga do świadomego życia12 KROKÓW OD DNA. SPONSOROWANIE
Kalendarium:
• „Z PIEKŁA do TRZEŹWOŚCI” – 2009 rok, Wydawnictwo BEZ – Poznań.
• „ALKOHOLIK” – maj 2011, Wydawnictwo WAM – Kraków.
• „12 KROKÓW OD DNA” – maj 2011, Wydawnictwo WAM – Kraków.
• „ALKOHOLIZM ZOBOWIĄZUJE” – luty 2012, Wydawnictwo WAM – Kraków.
• „KROK za KROKIEM” – luty 2014, Wydawnictwo WAM – Kraków.
• „PRZEBUDZENIE. DROGA DO ŚWIADOMEGO ŻYCIA” – marzec 2014, Druga Strona - Warszawa.
• „12 KROKÓW OD DNA. SPONSOROWANIE” – czerwiec 2015, Wydawnictwo WAM – Kraków.

Opinie i recenzje książek w portalach BiblioNETka, Deon, Lubimy Czytać: ”Alkoholik”,   ”12 Kroków od dna,   ”Alkoholizm zobowiązuje”,   ”Krok za Krokiem”,   ”Przebudzenie. Droga do świadomego życia”,   ”Alkoholik – Deon”,   ”A zaczęło się od…”,   ”Przebudzenie” oraz na blogu świetnej pisarki  Miki Dunin.
Opinie i recenzje książki „12 Kroków od dna. Sponsorowanie”: znakomitej pisarki Miki Dunin, na stronach BiblioNETki, w portalu Lubimy Czytać oraz jeszcze jedna w BiblioNETce.

Książki (za wyjątkiem pierwszej) dostępne są w sieciach Empik, Merlin, Matras, Ravelo, w księgarniach internetowych (np. WAM) i u wydawców.• ODDZIAŁ DZIENNY TERAPII UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU

Cierpisz z powodu nadużywania alkoholu, nie możesz przestać pić weź udział w terapii w naszym ośrodku, zapisujemy do nowej grupy na "Oddział Dzienny". Terapia trwa tu 6 tygodni, codziennie odbywają się zajęcia od godz. 9,00-15,00 z przerwą na obiad, pacjent otrzymuje posiłek. Na czas leczenia pacjent otrzymuje zwolnienie lekarskie, terapia jest bardzo intensywna i skuteczna. Pacjent może się opiekować nadal swoją rodziną, po południu realizować domowe prace, nie musi opuszczać miejsca zamieszkania i swoich domowników.
Do Ośrodka na ul. Głogowskiej 25 można dzwonić od godz. 8,00 do 18,45 tel. 77/455 25 35
www.wotuiw.opole.pl


• TELEFON INFORMACYJNY AA

Region "Katowice" Wspólnoty Anonimowych Alkoholików uruchomił telefon informacyjno kontaktowy. Jest on dostępny w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach 17:00 - 20:00. Numer: 032 2537983. Czynione są starania, by telefon działał we wszystkie dni tygodnia.
Numer infolinii Anonimowych Alkoholików w Polsce: 801 033 242.GRUPA „PODAJ DALEJ” ZAPRASZA NA WARSZTAT 12 KROKÓW AA

„Podaj dalej” to specyficzna grupa AA, której spotkania odbywają się w realu dwa razy do roku na Górze św. Anny podczas weekendowych warsztatów 12 Kroków Anonimowych Alkoholików. Przez resztę roku bierzemy udział w internetowym warsztacie, którego celem jest praca nad Programem 12 Kroków, coraz lepsze jego zrozumienie oraz wymiana doświadczeń związanych z praktyczną realizacją w życiu. Nasz internetowy warsztat 12 Kroków nie zastępuje pracy ze sponsorem ani mityngów – stanowi uzupełnienie, rozwinięcie i dopełnienie tradycyjnych form pracy. Internetowa edycja warsztatu prowadzona jest na zasadzie grupy dyskusyjnej (mailingowej). Jeśli chcesz zapisać się do grupy i brać udział w warsztacie, wystarczy podać adres e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:• GRUPA Anonimowych Alkoholików „WSPARCIE” w Opolu - dla początkujących i nowicjuszy

Począwszy od 04.05.2013 grupa AA "Wsparcie" spotyka się w sali przy placu Kopernika 12 (obok murów obronnych). Dokładniejsze informacje na temat lokalizacji - wraz ze zdjęciami - znaleźć można na stronie grupy (menu dodatkowe). Jest to grupa specjalnie polecana początkującym i nowicjuszom.• OFERTA DLA ALKOHOLIKÓW

Centrum Pomocy Psychologicznej, Psychoterapeutycznej i Coachingu NZOZ TAM sp. z o.o. zaprasza do uczestnictwa w grupie dla uzależnionych

Poradnia Leczenia Uzależnień
45-052 Opole ul. Oleska 45
tel. 77/453 01 63 , 509 714 846
e-mail ; info@tam.opole.pl, www.tam.opole.pl• PROPOZYCJA DLA HAZARDZISTÓW

Uwaga – w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia uzależnień w Opolu (ul. Głogowska 25) został ogłoszony nabór na terapię dla osób uzależnionych od Hazardu. Zapisy i bliższe informacje w Ośrodku, lub pod telefonem : 77/ 455 25 35. Masz problem z hazardem, zgłoś się po pomoc.• MITYNGI GRUPY ANONIMOWYCH HAZARDZISTÓW

Od 31.05.2008 odbywają się w Opolu mityngi Anonimowych Hazardzistów. Miejscem spotkań grupy jest salka Domu Katechycznego przy kościele Piotra i Pawła, przy ulicy Mickiewicza (wykorzystywana także przez grupę AA "Eleuteria"). Spotkania grupy AH odbywają się w soboty o godzinie 10:00 - w ostatnią sobotę miesiąca mityng otwarty.

Preambuła AH czyli, kim są Anonimowi Hazardziści?
Anonimowi Hazardziści są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją ,aby rozwiązać swój problem i pomagać innym uwolnić się od hazardu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania gry. Nie ma w AH żadnych składek ani opłat utrzymujemy się sami z naszych dobrowolnych datków. Wspólnota AH nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, partią lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie zajmuje stanowiska w jakichkolwiek sporach. Naszym najważniejszym celem jest zaprzestanie hazardu i pomoc innym hazardzistom w uczynieniu tego samego.UWAGA: strona ta ma charakter informacyjny i nie jest oficjalną stroną Wspólnoty AA. Fundacja Biuro Służby Krajowej AA w Polsce autoryzuje tylko jedną stronę w tym kraju i jest to www.aa.org.pl. Informacje „czysto” AA-owskie znaleźć można na stronie Intergrupy Śląska Opolskiego.